Mayıs’ta Gökyüzü Üsküdar’a Daha Yakın

0

Ürotam Bilime olan desteğini hız kesmeden arttırıyor.

Üsküdar Robot ve Teknoloji Araştırmaları Merkezi Ürotam
Mayıs ayı boyunca Üsküdar’da bir dizi “Astronomi Şenliği” gerçekleştirdi.

Ürotam Mayıs ayında düzenlediği “Uzay Bilim Sergisi” İle 8-14 yaş arası 1200 öğrenciyi Uzayın uçsuz bucaksız büyüklüğünden, etrafımızda gördüğümüz nesnelerin atomlarına doğru bir yolculuğa çıkardı.

Etkinlik süresince; Güneş Sistemi Sergisinde Dünya’mız dışında hangi gezegenler olduğunu, “Kuyruklu Yıldızlar” Semineri ile evrende neler olup bittiğini öğrenirken Bilim Setleri ile basit fizik kanunlarını içeren anlaşılabilir ve pratik deneyler gerçekleştirildi. Mikroskoplarla mikro evrende yaşanan hayatı ziyaret ederken, planetaryum çadırı ile dünyamızın milyonlarca yıl önceki sahipleri “Dinozorların” hayatına göz atıldı.

Üsküdar Bilgievleri ve Çocuk Akademilerinde Planetaryum Çadırı etkinliği ile 3 Boyutlu gezegen tanıtımları ve Yıldızların konumunu ele alan Stelarium programı ve Teleskop gözlemleri gerçekleştirildi.

Üsküdarlı 1500 öğrenci İstanbul Üniversitesi Amatör Astronomi Kulübü’nün geleneksel gök bilim etkinliği olan “Mayıs Etkinliğine” katıldı. 3 Gün süren etkinlik sırasında eğitsel bilim atölyeleri, teleskoplarla Güneş gözlemleri, astronomi sunumları, akademik konferanslar, planetaryum gibi her yaştan katılımcıya hitap eden aktiviteler yer aldı.

Üsküdar Robot ve Teknoloji Araştırmaları Merkezinin düzenlediği “Teleskopla Güneş Gözlemleri” Mayıs ayı boyunca devam edecek.

Güneş Şehre bugün daha yakın.
Mayıs Ayı Güneş gözlemi etkinliğinde aramızda olun..

 

Comments are closed.