Üsküdarlı Çocuklar Kendi Oyunlarını Programlayacak.

0

Gelişen ve büyüyen Türkiye her geçen yıl bilişim alanında daha fazla yazılımcıya ihtiyaç duyuyor;

Üsküdar Robot ve Teknoloji Araştırmaları Merkezi, Ülkemizin İhtiyaç duyduğu yazılımcı açığına destek olma adına gençlerimize düzenlediği “eğitimler” ile gerekli altyapıyı oluşturuyor.

Bu eğitimlerden biride önümüzdeki günlerde başlayacak olan Microsoft’un oyun tasarımı için geliştirdiği; Kodu Game Lab eğitimi..

Kodu Game Lab; Microsoft tarafından geliştirilmiş, çocukların basit görsel programlama diliyle ‘oyun’ geliştirebildikleri, oynayabildikleri ve yaptıkları oyunları arkadaşlarıyla paylaşabildikleri bir yazılımdır.

Eğitime katılan çocuklar herhangi bir programlama dilini bilmesine gerek olmadan komut sistemine dayalı sözel bir dille programlamaya başlayacak hayal güçleri ile kendi oyun dünyalarını tasarlayacaklar.

Kodu sadece programlama öğretmek amaçlı bir yazılım değildir. Programlamanın yanında çocuklara problem çözme, storytelling ve algoritma mantığını öğretme yeterliliğine sahip olan bir yazılımdır. “Çaktırmadan öğretme” metodunun en iyi uygulanabileceği teknolojilerden biridir.

Üsküdar Robot ve Teknoloji Araştırmaları Merkezi tarafından Aralık ayında verilmesi planlanan eğitimler ile Üsküdarlı Çocuklar Kendi 3 Boyutlu Oyunlarını Programlayacaklar.

Okuyan, düşünen, üreten gençlik için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.

Comments are closed.